У китайському місті Хачінохе відбулося проведення серії лекцій в рамках проєкту «Добробут і мистецтво». З доповіддю про військові злочини росії на території України та співпрацю Сумського НАУ з громадами виступила й керівник сектору міжнародних проєктів СНАУ, доцент кафедри екології та ботаніки, старший науковий співробітник в ETH Zurich, почесний професор RAU Олена МЕЛЬНИК.

Проєкт «Добробут і мистецтво» передбачав проведення окремої сесії, що складалася з 3 доповідей про Україну та військову ситуацію в нашій державі. Китай хоче поширювати інформацію про тероризм агресора, підтримуючи таким чином, тому лекції на тему повномасштабного вторгення та його наслідків транслюватимуться в музеях, під час виставок, на громадських заходах.

Лекція Олени МЕЛЬНИК «Наслідки війни в Україні для довкілля з глобальної перспективи» висвітлювала передусім співпрацю Сумського національного аграрного університету з громадами, зокрема в рамках проєкту UNICOM Erasmus+: КА2 CBHE, для подолання наслідків повномасштабного вторгнення. Одним з найкращих кейсів, якими поділилася з китайськими колегами, стала реалізація проєкту Soil-Experts. СНАУ став майданчиком для навчання спеціалістів у галузі відновлення ґрунтів, що постраждали від проведення бойових дій, а співробітники нашого закладу вищої освіти ділилися знаннями та досвідом. Завдяки співпраці з фермерськими господарствами Сумщини вдається відбирати забруднені важкими металами від вибухових речовин проби і досліджувати їх. Більше про проєкт Soil-Experts: https://soil-expert.snau.edu.ua/ .

Крім того, до проєкту долучилися учні старшої школи з міста Хачінохе (Китай), які зараз розвивають свій регіональний проєкт допомоги Україні. Вони збирають кошти, відправляють гуманітарну допомогу, поширюють інформацію про наслідки війни. Зараз же школярі хочуть започаткувати співпрацю з українською школою, щоб безпосередньо дізнатися про потреби українських дітей і виклики, які вони змушені долати. СНАУ і його співробітники стали так званою «ланкою» у роботі, запропонувавши учням Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 брати участь у спільних з учнями з Китаю проєктах, установивши міцні партнерські зв’язки. Для українських школярів китайські партнери провели серію зустрічей-обговорень. Згодом результати співпраці учні з Хачінохе представлять на державному рівні подачі проєкту в Токіо.