2-6 жовтня 2023 року в Чеському університеті природничих наук Праги (Czech University of Life Sciences Prague) відбувся семінар «Experience Sharing – Third mission of universities & University Community cooperation». Команду Сумського НАУ на даному заході представили декан факультету економіки і менеджменту  Маргарита ЛИШЕНКО та професор кафедри  маркетингу та логістики Вікторія МАКАРОВА.

Координатор проекту UNICOM, професор факультету тропічних сільськогосподарських наук Hynek ROUBÍK  ознайомив учасників зустрічі з особливостями національного регулювання третьої місії вищих навчальних закладів в Чеській Республіці, представив успішні практичні кейси співпраці університетської спільноти в європейських ВНЗ та акцентував увагу на можливості університетів слугувати каталізаторами позитивних змін не тільки у своїх громадах, а й за їх межами.

Про значення комунікацій в контексті посилення третьої місії університетів мали змогу поспілкуватись з професором Stacy HAMMOND. Вона ознайомила присутніх з ключовими інструментами просування наукових ідей та проектів, зазначивши, що без належного розповсюдження власних наукових матеріалів та досліджень, багато закладів вищої освіти, наукових установ та дослідницьких організацій просто не можуть бути залучені до співпраці з бізнесом та іншими соціальними партнерами, оскільки їх наукові досягнення та розробки невідомі суспільству.

Про використанні штучного інтелекту під час пошуку ідей та напрямів для наукових досліджень говорили з професором Jan STAŠ , який на практичних прикладах продемонстрував можливості таких сервісів як DeepDream, Runway ML, DALL-E, Artbreed у створенні графічного матеріалу та презентацій, а також деталізував можливості поєднання таких сервісів як ChatGPT та Midjourney при візуалізації результатів наукових досліджень.

У межах навчального семінару 5-6 жовтня факультетом тропічних сільськогосподарських наук було проведено Міждисциплінарну наукову конференцію молодих вчених за п’ятьма науковими секціями, на якій в учасників семінару була можливість обговорити найактуальніші питання сьогодення та ознайомитись з практичними європейськими практиками поєднання академічної спільноти з суспільством, сприяючи сталому розвитку країни.