22-25 серпня 2023 в Університеті Латвії (University of Latvia) відбувся воркшоп «Національне регулювання та впровадження третьої місії в закладах вищої освіти  – досвід та співпраця з соціальними партнерами». Команду Сумського НАУ на даному заході представляли керівник сектору міжнародних проектів науково-дослідної частини, доцент Олена Мельник, професор кафедри маркетингу та логістики Вікторія Макарова та бухгалтер відділу бухгалтерського обліку та звітності Тетяна Крючко.

Програма навчального семінару була надзвичайно активною та інформативною. Так, в перший день учасників семінару привітала координатор проекту UNICOM, професор B. Šavriņa та ознайомила з програмою запланованих заходів. Про досвід та стратегію Університету Латвії щодо розвитку Третьої місії та довгострокові  перспективи співпраці університету розповів колишній ректор університету, професор М.Auziņš. Декан факультету бізнесу, менеджменту та економіки, професор G. Berzinš та інші поважні спікери ознайомили присутніх з особливостями підготовки фахівців з публічного управління для потреб органів місцевого самоврядування.

Наступного дня учасники семінару зустрілися з ректором Латвійського Університету I. Muižnieks та послом України в республіці Латвія Анатолієм Куцеволом. Обговорили зі спікерами питання подальшої співпраці з соціальними партнерами та громадами в умовах військового часу, окреслили перспективи та напрямки співробітництва закладів вищої освіти України та Латвії. Крім того, учасники семінару мали унікальну можливість відвідати Парламент Латвії, де поспілкувалися із заступницею спікера та депутатом Парламенту Латвії доктором Z.Kalniņa-Lukaševica.

Змістовними з практичної точки зору були тренінги від професорів B.Šavriņa, S.Bondare, I. Sturmane, G. Kalvane та U.Kondratovics, які на практичних кейсах продемонстрували успішність реалізації Третьої місії Латвійського університету, напрацювання у взаємодії з місцевими громадами, бізнесом, випускниками та іншими цільовими аудиторіями.

Завдяки високому рівню організації навчального воркшопу та активній взаємодії зі спікерами, учасниками семінару було отримано безцінні знання, практичні поради  та досвід, використання яких дозволить сформувати власне бачення Третьої місії для українських закладів вищої освіти.