Протягом чотирьох днів (з 6 по 9 листопада 2023 року) співробітники Сумського національного аграрного університету у складі проректора з наукової та міжнародної діяльності Юрія ДАНЬКА, доцента кафедри маркетингу та логістики, директора профорієнтаційного Офісу промоції Ксенії БЛЮМСЬКОЇ-ДАНЬКО та керівника сектору міжнародних проєктів СНАУ, доцента кафедри екології та ботаніки Олени МЕЛЬНИК брали участь у навчальному візиті до Лундського університету (Швеція). Візит відбувся в рамках міжнародного проєкту UNICOM, що реалізується міжнародним консорціумом університетів.

Лундський університет вважається одним з найстаріших та найзнаменитіших університетів Скандинавії. Заклад вищої освіти був заснований у 1666 році й з того часу стає альма-матір’ю найталановитіших і найрозумніших постатей у світовій історії,  серед яких, приміром, син українського гетьмана Григор ОРЛИК. Більш того, Лундський університет входить до рейтингу «ТОП-100 світових університетів».

Актуальність візиту описує на офіційній сторінці у Фейсбуці проректор з наукової та міжнародної діяльності СНАУ Юрій ДАНЬКО:

«Лундський університет (Швеція) був створений у XVII столітті в прикордонній з Данією провінцією. Основна мета – мінімізація поширення датської мови і культури на населення Швеції. Така собі проекція на вітчизняні реформи в освіті та ставлення до прикордонних університетів Сумщини, Чернігівщини, Харківщини та інших регіонів, які фактично були і є форпостами України.»

Під час першого дня навчання співробітники нашого університету мали можливість прослухати інформацію про шляхи початку співпраці з Лундським університетом, правові засади для наукової комунікації та співробітництво між швецькими університетами.

Наступного дня учасники програми відвідали Vattenhallen Science Center – науковий  центр на базі Лундського університету. Присутні були здивовані інноваційністю виставок і розробок, представлених там. Знайшли спільну рису зі СНАУ: до створення наукового центру були залучені представники місцевого бізнесу, що є поширеною практикою для українських закладів вищої освіти.

Восьмого листопада говорили про комунікації та відвідали екскурсійні лекції містом. Увечері співробітники Сумського НАУ взяли участь у координаційній зустрічі.

На завершення, в останній день проєкту, представники Лундського університету розповіли про інновації й сучасні технології, які використовують у навчальному процесі. Представники закладів вищої освіти з різноманітних куточків Європи обмінялись думками щодо перебування в Швеції в рамках проєкту UNICOM під час фінального обговорення.

Примітка редактора

Для Сумського національного аграрного університету цей візит став не першим у рамках проєкту UNICOM. Переймали досвід наші співробітники й в закладах вищої освіти Чехії, Латвії та Генуї.

Офіційна сторінка проєкту UNICOM: https://unicom.community/en/unicom-home/ .